• Deutsch
  • Polski

Aktualności

W ramach projektu Modelowe wsparcie osób niepełnosprawnych i seniorów powstała monografia, którą można pobrać w wersji polskiej i niemieckiej

01 czerwiec 2023r. był dniem wyjątkowym dla przedszkolaków i ich opiekunów z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Gubinie i z przedszkola organizacji Johhanniter „Branitzer Parkspatzen” z Cottbus/Chóśebuz.

W dniu 05.06.2023 seniorzy i osoby z niepełnosprawnością ze Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 3 ARKADIA w Zielonej Górze spotkali się z przedstawicielami rad doradczych dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych oraz Urzędu Miasta w Cottbus/Chóśebuz.

W dniu 23.05.2023 grupa osób niepełnosprawnych umysłowo wraz z opiekunami z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Fuzja“ w Zielonej Górze miała okazję zwiedzić starówkę miasta oraz ekologiczne gospodarstwo rolne „Biohof AUGUSTE” w Kolkwitz, które prowadzone jest przez organizację „Lebenshilfe Werkstätten Hand in Hand Cottbus”.

W dniu 14.03.2023 r. 10 uczniów i 2 nauczycieli ze szkoły Spreeschule Cottbus gościło w Szkole specjalnej Nr 1 w Zielonej Górze.

W dniu 06.12 2022, w Mikołajki, seniorzy z Caritas Zielona Góra przyjechali z wizytą do Cottbus i spotkali się z Seniorami Rady Doradczej do spraw Seniorów Urzędu Miasta Cottbus/Chóśebuz. 

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 14.09.2022 spotkały się w Cottbus grupy osób niepełnosprawnych umysłowo z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Fuzja“ w Zielonej Górze oraz z warsztatów „Lebenshilfe Werkstätten Hand in Hand”.

W dniu 22.09.2022 seniorzy z Dziennego Domu Seniora w Czerwieńsku koło Zielonej Góry odwiedzili seniorów z Rheumaliga Cottbus.

W dniu 28.09.2022 seniorzy z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury spotkali się z seniorami z „Soziokulturelles Zentrum” (Centrum społeczno-kulturalne) w Cottbus.

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 3 sierpnia 2022 r. Słuchacze Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku gościli w miejscu spotkań dla seniorów "Cafe Malta" organizacji MALTESER w Cottbus/ Chóśebuz.

W dniu 16.06.2022 r. odbył się kolejny wyjazd studyjny w ramach Tygodnia Środowiska w Cottbus/ Chóśebuz. Seniorzy z obu miast partnerskich spotkali się w Centrum Obsługi Turystycznej w Parku Branitz, aby zapoznać się z tematyką ochrony środowiska na terenie obu miast.

W dniu 18 czerwca 2022 roku odbył się wyjazd studyjny do Drebkau, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Niewidomych i Słabowidzących BB e.V. BSVB. Gośćmi tego spotkania byli uczestnicy ze Związku Niewidomych w Zielonej Górze.

W dniu 21.06.2022 r. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zielonej Górze byli gośćmi Niemieckiego Czerwonego Krzyża- Domu Mieszkalnego dla dorosłych niepełnosprawnych umysłowo w Cottbus/ Chóśebuz.

W dniu 22 czerwca 2022 r. w ramach Tygodnia Seniora odbył się wyjazd studyjny "Amazonek" oraz Słuchaczy Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Centrum Sportowego w Cottbus/ Chóśebuz.

W dniu 14 lipca 2022 roku w Cottbus/ Chóśebuz spotkały się Grupy samopomocy dla kobiet po raku z obu miast partnerskich.

W dniu 12.06.2022 r. Słuchacze Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Cottbus/ Chóśebuz.

III Polsko-Niemiecka Konferencja odbyła się 05 maja, w Europejskim Dniu Protestu na rzecz Równości Osób Niepełnosprawnych oraz podczas Tygodnia Europy.

W dniu 10. maja 2022 r. dwudziestoosobowa grupa seniorów z „Dziennego Domu Seniora” w Czerwieńsku koło Zielonej Góry spotkała się z przedstawicielami Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Cottbus.

Strony