• Deutsch
  • Polski

III Polsko-Niemiecki Piknik Naukowy w Zielonej Górze, 20/21.07.2018

W dniach 20-21.07.2018 roku w Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze odbył się III Polsko-Niemiecki Piknik Naukowy. Koledzy z Cottbus chętnie skorzystali z zaproszenia polskich partnerów (Zielonogórski Ośrodek Kultury). Uczestnicy projektu zwiedzili Centrum Nauki Keplera (Planetarium Wenus i Centrum Przyrodnicze) i przyglądali się różnym eksperymentom w laboratoriach pod gołym niebem oraz sami przeprowadzali drobne eksperymenty. Oczywiście podczas wizyty w zielonej Górze nie mogło zabraknąć zwiedzania przepięknej starówki, a także wizyty w Palmiarni – symbolu miasta. Goście z Cottbus byli zachwyceni wizytą i serdecznym przyjęciem oraz gościnnością, którą okazali im polscy gospodarze.

Partnerzy projektu: Zielonogórski Ośrodek Kultury, Deutsch-Polnischer Verein Cottbus e.V. /Stowarzyszenie Polsko-Niemieckie w Cottbus

Spotkanie odbyło się dzięki dofinansowaniu Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr.

Galeria

Pozostałe aktualności

W dniach od 20. do 24.07.2020 odbyło się Niemiecko-Polskie spotkanie młodzieży pod tytyłem „Kreatywny Czas” w Neuhausen/ Spree.

Vom 20. bis 24.07.2020 fand die deutsch-polnische Jugendbegegnung „Kreative Zeit“ in Neuhausen/ Spree statt.

Im Zeitraum vom 06. bis 10.07.2020 fand die deutsch-polnische Kinderbegegnung „Kreative Zeit“ in Neuhausen/ Spree statt.

W dniach od 6. do 10.07.2020 odbyło się Niemiecko-Polskie spotkanie dzieci pod tytułem „Kreatywny Czas” w Neuhausen/Spree.