• Deutsch
  • Polski

7. Mission Paralympics „Sport bez granic“ w Cottbus, 06.06.2018

Około 900 dziewcząt i chłopców z Cottbus i Zielonej Góry w wieku od 8 do 13 lat, z niepełnosprawnością i bez, z dwunastu szkół w Cottbus, w tym także ok. 150 uczennic i uczniów z Zielonej Góry w Polsce, wzięło udział w dniu 06.06.2018 w paraolimpiadzie - 7. Mission Paralympics w Ośrodku Sportowym w Cottbus.

W ramach projektu, zorganizowanego przez Miejski Związek Sportowy (Stadtsportbund) na Stadionie Lekkoatletycznym w Cottbus uczestnicy mogli sprawdzić się w 20 różnych dyscyplinach, m.in. w siatkówce na siedząco, parkour na wózkach, parkour zmysłów, parkour policyjny, rzut puszkami, wioślarstwo czy tenis stołowy, ale także wspinaczka, żonglowanie i rzut piłką lekarską. Wszyscy uczestnicy mieli także możliwość przeniesienia się w świat osób z niepełnosprawnościami.

Partnerzy projektu: Stadtsportbund Cottbus/Miejski Związek Sportowy, Zespół Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze, Zespół Edukacyjny Nr 6 w Przylepie, Europejska Szkoła Podstawowa w Zielonej Górze.

Galeria

Pozostałe aktualności

Vom 4.-11.10.2019 trafen sich im Zentrum für Deutsch-Polnische Begegnungen in Przylep ca. 20 junge Pferdefans aus Cottbus und Zielona G...

W okresie od 4.-11.10.2019 r. w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w ...

Pod hasłemBudowanie mostów między sportem i kulturą...

Unter dem Motto: „Brückenschlag zwischen Sport und Kultur" haben sich 40 junge Sportler aus Cottbus und Zielona Góra am 27.09.2019 in Cottbus getroffen, um...