• Deutsch
  • Polski

Wyjazdy studyjne do Cottbus w dniach 21.06.2021 i 28.06.2021r.

W ramach projektu INTERREG VA pt. "Modelowe wsparcie dla osób niepełnosprawnych i seniorów" 21 i 28 czerwca odbyły się wyjazdy studyjne dla Seniorek i Seniorów Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Seniorów Niezrzeszonych z Zielonej Góry. Gospodarzem tego spotkania było Miasto Cottbus/ Chóśebuz.
Polscy goście spotkali się w siedzibie „Volkssolidarität Cottbus” z przedstawicielami Miasta Cottbus/ Chóśebuz oraz Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Cottbus e.V. w celu zacieśnienia kontaktów i ustalenia mozliwosci przyszlej współpracy. Uczestnicy projektu zostali również wprowadzeni przez Prof. Wien (BTU Cottbus-Senftenberg) w interesujący i aktualny temat "Bezpieczeństwo w internecie - seniorzy i korzystanie z internetu". Wszyscy uczestnicy bardzo cieszyli się z możliwości osobistych rozmów i - mimo upalnej pogody - ze spaceru po mieście.

Galeria

Pozostałe aktualności

Vom 5. bis 6. Juli 2021 fand die lang erwartete Begegnung zwischen deutschen und polnischen Kindern in Neuhausen/Spree und Cottbus statt.

W dniach od 05. do 6. lipca 2021r. odbyło się długo oczekiwane polsko-niemieckie spotkanie dzieci w Neuhausen/Spree i w Cottbus.

W dniu 13 lipca 2021 r. Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Zielonej Górze/Przylepie odwiedziła Pani Katrin Lange – Minister Finansów i Spraw Europejskich Landu Brandenburgia.

W dniu 21 i 28 czerwca odbyły się spotkanie/wyjazdy studyjny do Cottbus/ Chóśebuz dla Seniorów Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz seniorów niezrzeszonych z Zielonej Góry.