• Deutsch
  • Polski

Wyjazdy studyjne do Cottbus w dniach 21.06.2021 i 28.06.2021r.

W ramach projektu INTERREG VA pt. "Modelowe wsparcie dla osób niepełnosprawnych i seniorów" 21 i 28 czerwca odbyły się wyjazdy studyjne dla Seniorek i Seniorów Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Seniorów Niezrzeszonych z Zielonej Góry. Gospodarzem tego spotkania było Miasto Cottbus/ Chóśebuz.
Polscy goście spotkali się w siedzibie „Volkssolidarität Cottbus” z przedstawicielami Miasta Cottbus/ Chóśebuz oraz Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Cottbus e.V. w celu zacieśnienia kontaktów i ustalenia mozliwosci przyszlej współpracy. Uczestnicy projektu zostali również wprowadzeni przez Prof. Wien (BTU Cottbus-Senftenberg) w interesujący i aktualny temat "Bezpieczeństwo w internecie - seniorzy i korzystanie z internetu". Wszyscy uczestnicy bardzo cieszyli się z możliwości osobistych rozmów i - mimo upalnej pogody - ze spaceru po mieście.

Galeria

Pozostałe aktualności

Am 17.10.2022 trafen in Cottbus die Seniorengruppen der Caritas Zielona Góra, der Caritas Cottbus und der Malteser Cottbus zusammen.

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 28.09.2022 seniorzy z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury spotkali się z seniorami z „Soziokulturelles Zentrum” (Centrum społeczno-kulturalne) w Cottbus.