• Deutsch
  • Polski

Wyjazd studyjny do Cottbus/Chóśebuz, 27.07.2021

W dniu 27.07.2021 r. odbył się wyjazd studyjny do Cottbus/Chóśebuz dla seniorów z Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Goście z Polski najpierw zwiedzili miasto Cottbus/Chóśebuz. Po południu spotkali się z przedstawicielami klubu ESV Lok Raw Cottbus, działu kajakarstwa, z pracownikami Lebenshilfe Werkstätten Hand in Hand g GmbH oraz Miasta Cottbus/Chóśebuz. Po zapoznaniu się z różnorodną działalnością stowarzyszenia (przede wszystkim sporty para-, juniorskie i rekreacyjne), uczestnicy projektu mogli doświadczyć przejażdżkę smoczą łodzią, która była dla nich wszystkich zupełnie nowym przeżyciem.
Mając nadzieję na dalszą poprawę sytuacji związanej z pandemia, partnerzy projektu planują kolejne polsko-niemieckie spotkanie w dniu 25.08.2021 r., wówczas z udziałem Zielonogórskiego Związku Niewidomych i Związku Niewidomych i Słabowidzących Brandenburgii.

Galeria

Pozostałe aktualności

Am 17.10.2022 trafen in Cottbus die Seniorengruppen der Caritas Zielona Góra, der Caritas Cottbus und der Malteser Cottbus zusammen.

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 28.09.2022 seniorzy z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury spotkali się z seniorami z „Soziokulturelles Zentrum” (Centrum społeczno-kulturalne) w Cottbus.