• Deutsch
  • Polski

Wyjazd studyjny do Cottbus/Chóśebuz, 27.07.2021

W dniu 27.07.2021 r. odbył się wyjazd studyjny do Cottbus/Chóśebuz dla seniorów z Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Goście z Polski najpierw zwiedzili miasto Cottbus/Chóśebuz. Po południu spotkali się z przedstawicielami klubu ESV Lok Raw Cottbus, działu kajakarstwa, z pracownikami Lebenshilfe Werkstätten Hand in Hand g GmbH oraz Miasta Cottbus/Chóśebuz. Po zapoznaniu się z różnorodną działalnością stowarzyszenia (przede wszystkim sporty para-, juniorskie i rekreacyjne), uczestnicy projektu mogli doświadczyć przejażdżkę smoczą łodzią, która była dla nich wszystkich zupełnie nowym przeżyciem.
Mając nadzieję na dalszą poprawę sytuacji związanej z pandemia, partnerzy projektu planują kolejne polsko-niemieckie spotkanie w dniu 25.08.2021 r., wówczas z udziałem Zielonogórskiego Związku Niewidomych i Związku Niewidomych i Słabowidzących Brandenburgii.

Galeria

Pozostałe aktualności

Am 21.01.2023 fand im Cottbuser Piccolo Theater eine deutsch-polnische Veranstaltung im Rahmen des „Großen Orchesters der Weihnachtshilfe“ statt (polnisch „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy...

W dniu 21.01.2023 r. w Teatrze Piccolo w Cottbus odbyła się polsko-niemiecka impreza w ramach "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". 

Am 10.Dezember waren zahlreiche Projektpartnerorganisationen aus Zielona Góra im St. Johannes-Haus in Cottbus/Chóśebuz zu Gast, die an den Aktivitäten im Rahmen des INTERREG VA Projektes „Toleranz...

10 grudnia gościły w St. Johannes-Haus w Cottbus/Chóśebuz liczne organizacje partnerskie z Zielonej Góry, które uczestniczyły w działaniach projektu INTERREG VA "Tolerancja nie zna granic".