• Deutsch
  • Polski

Wyjazd studyjny do Cottbus/Chóśebuz, 17.05.2022 r.

Gospodarzem wyjazdu studyjnego do Cottbus, który odbył się w dniu 17 maja, była Spreeschule Cottbus - szkoła o specjalnym profilu kształcenia.
Uczniowie Szkoły Specjalnej nr 1 z Zielonej Góry i Spreeschule Cottbus spędzili wspólnie dzień pełen wrażeń. Po rundzie zapoznawczej i przełamaniu pierwszych lodów młodzi ludzie mogli dać upust swojej kreatywności podczas różnych warsztatów artystycznych i językowych. Po wspólnym obiedzie na uczestników czekały rozmaite zabawy integracyjne na świeżym powietrzu. Opiekunki obu grup miały okazję wymienić się doświadczeniami na temat pracy z dziećmi z niepełnosprawnością, porównać systemy funkcjonowania szkół specjalnych w Polsce i w Niemczech oraz zaplanować kolejne spotkanie w Zielonej Górze. Wszyscy uczestnicy wrócili do domów z wieloma nowymi wrażeniami i chęcią ponownego spotkania.

Galeria

Pozostałe aktualności

Am 17.10.2022 trafen in Cottbus die Seniorengruppen der Caritas Zielona Góra, der Caritas Cottbus und der Malteser Cottbus zusammen.

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 28.09.2022 seniorzy z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury spotkali się z seniorami z „Soziokulturelles Zentrum” (Centrum społeczno-kulturalne) w Cottbus.