• Deutsch
  • Polski

Spotkanie polsko-niemieckie w okresie zimowym 21.01.2023 r.

W dniu 21.01.2023 r. w Teatrze Piccolo w Cottbus odbyła się polsko-niemiecka impreza w ramach "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Na tę okazję spotkały się dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne z miast partnerskich: "MAKI" z Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Kulturalnego "Dom Harcerza" w Zielonej Górze oraz "Szkoła Baletowa Werhun" z Cottbus/ Chóśebuz. Obie grupy zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność tradycyjnymi tańcami polskimi i międzynarodowymi. Dla najmłodszych przygotowano animacje dziecięce z polskimi akcentami, gdzie dzieci mogły się lepiej poznać, sprawdzić swoją znajomość języka sąsiada i nawiązać nowe znajomości.

Galeria

Pozostałe aktualności

Am 21.01.2023 fand im Cottbuser Piccolo Theater eine deutsch-polnische Veranstaltung im Rahmen des „Großen Orchesters der Weihnachtshilfe“ statt (polnisch „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy...

W dniu 21.01.2023 r. w Teatrze Piccolo w Cottbus odbyła się polsko-niemiecka impreza w ramach "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". 

Am 10.Dezember waren zahlreiche Projektpartnerorganisationen aus Zielona Góra im St. Johannes-Haus in Cottbus/Chóśebuz zu Gast, die an den Aktivitäten im Rahmen des INTERREG VA Projektes „Toleranz...

10 grudnia gościły w St. Johannes-Haus w Cottbus/Chóśebuz liczne organizacje partnerskie z Zielonej Góry, które uczestniczyły w działaniach projektu INTERREG VA "Tolerancja nie zna granic".