• Deutsch
  • Polski

Polsko-niemieckie spotkanie w ramach Tygodnia Europy i polskiej "Majówki", 12.05.2022 r.

12 maja dwudziestu mieszkańców dwóch miast partnerskich miało okazję spotkać się i zwiedzić różne miejsca w Zielonej Górze i okolicach, które zostały sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Program spotkania obejmował m.in. wspólną wizytę w interaktywnym Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze, oprowadzanie z przewodnikiem Parku Książęcego i pałacu w Zatoniu oraz zielonogórskiej Starówki, zwiedzanie Placu Teatralnego oraz Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Przylepie. Podczas wspólnych działań uczestnicy mogli uzyskać wyczerpujące informacje na temat istniejących i przyszłych projektów unijnych na terenie miasta Zielona Góra. Ponadto w kontekście zagadnienia tolerancji omówiono aktualne tematy, takie jak wojna na Ukrainie.

Galeria

Pozostałe aktualności

W dniu 3 sierpnia 2022 r. Słuchacze Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku gościli w miejscu spotkań dla seniorów "Cafe Malta" organizacji MALTESER w Cottbus/ Chóśebuz.

Am 03.08.2022 waren die Seniorinnen der Universität des Dritten Lebensalters aus Zielona Gora im Seniorentreff „Cafe Malta“ der MALTESER in Cottbus zu Gast.

Am 14.07.2022 trafen sich die Selbsthilfegruppen Frauen nach Krebs aus beiden Partnerstädten in Cottbus/ Chóśebuz.

W dniu 14 lipca 2022 roku w Cottbus/ Chóśebuz spotkały się Grupy samopomocy dla kobiet po raku z obu miast partnerskich.