• Deutsch
  • Polski

Polsko-niemieckie spotkanie w ramach Tygodnia Europy i polskiej "Majówki", 12.05.2022 r.

12 maja dwudziestu mieszkańców dwóch miast partnerskich miało okazję spotkać się i zwiedzić różne miejsca w Zielonej Górze i okolicach, które zostały sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Program spotkania obejmował m.in. wspólną wizytę w interaktywnym Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze, oprowadzanie z przewodnikiem Parku Książęcego i pałacu w Zatoniu oraz zielonogórskiej Starówki, zwiedzanie Placu Teatralnego oraz Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Przylepie. Podczas wspólnych działań uczestnicy mogli uzyskać wyczerpujące informacje na temat istniejących i przyszłych projektów unijnych na terenie miasta Zielona Góra. Ponadto w kontekście zagadnienia tolerancji omówiono aktualne tematy, takie jak wojna na Ukrainie.

Galeria

Pozostałe aktualności

Am 17.10.2022 trafen in Cottbus die Seniorengruppen der Caritas Zielona Góra, der Caritas Cottbus und der Malteser Cottbus zusammen.

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 28.09.2022 seniorzy z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury spotkali się z seniorami z „Soziokulturelles Zentrum” (Centrum społeczno-kulturalne) w Cottbus.