• Deutsch
  • Polski

Polsko-Niemieckie Spotkanie Dzieci w Neuhausen/Spree i Cottbus, 05.-06.07.2021

W dniach od 05. do 6. lipca 2021r. odbyło się długo oczekiwane polsko-niemieckie spotkanie dzieci w Neuhausen/Spree i w Cottbus. Spotkanie to miało się odbyć w czerwcu w ramach Święta Miasta i "Cottbus Open", jednakże ze względu na sytuację pandemiczną Święto Miasta zostało odwołane, a spotkanie przeniesione na okres wakacji.
Już w pierwszych godzinach spotkania dzieci nawiązały ze sobą kontakt, a podczas integracyjnego spaceru sporo dowiedziały się o swoich rówieśnikach oraz ich zainteresowaniach. Podczas warsztatów obie grupy miały możliwość skonfrontowania się z tematyką projektu i w mieszanych grupach mogły wspólnie opracować improwizacje taneczne na temat tolerancji. Na zakończenie spotkania dzieci z entuzjazmem zaprezentowały na scenie swoje taneczne interpretacje, co spotkało się z dużym aplauzem widowni.
Dzięki temu, że spotkanie było bardzo intensywne, dzieci powróciły do swoich domów z wieloma wrażeniami i nowymi impulsami.

Galeria

Pozostałe aktualności

Vom 5. bis 6. Juli 2021 fand die lang erwartete Begegnung zwischen deutschen und polnischen Kindern in Neuhausen/Spree und Cottbus statt.

W dniach od 05. do 6. lipca 2021r. odbyło się długo oczekiwane polsko-niemieckie spotkanie dzieci w Neuhausen/Spree i w Cottbus.

W dniu 13 lipca 2021 r. Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Zielonej Górze/Przylepie odwiedziła Pani Katrin Lange – Minister Finansów i Spraw Europejskich Landu Brandenburgia.

W dniu 21 i 28 czerwca odbyły się spotkanie/wyjazdy studyjny do Cottbus/ Chóśebuz dla Seniorów Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz seniorów niezrzeszonych z Zielonej Góry.