• Deutsch
  • Polski

Polsko-Niemieckie Spotkanie Dzieci w Neuhausen/Spree i Cottbus, 05.-06.07.2021

W dniach od 05. do 6. lipca 2021r. odbyło się długo oczekiwane polsko-niemieckie spotkanie dzieci w Neuhausen/Spree i w Cottbus. Spotkanie to miało się odbyć w czerwcu w ramach Święta Miasta i "Cottbus Open", jednakże ze względu na sytuację pandemiczną Święto Miasta zostało odwołane, a spotkanie przeniesione na okres wakacji.
Już w pierwszych godzinach spotkania dzieci nawiązały ze sobą kontakt, a podczas integracyjnego spaceru sporo dowiedziały się o swoich rówieśnikach oraz ich zainteresowaniach. Podczas warsztatów obie grupy miały możliwość skonfrontowania się z tematyką projektu i w mieszanych grupach mogły wspólnie opracować improwizacje taneczne na temat tolerancji. Na zakończenie spotkania dzieci z entuzjazmem zaprezentowały na scenie swoje taneczne interpretacje, co spotkało się z dużym aplauzem widowni.
Dzięki temu, że spotkanie było bardzo intensywne, dzieci powróciły do swoich domów z wieloma wrażeniami i nowymi impulsami.

Galeria

Pozostałe aktualności

Am 17.10.2022 trafen in Cottbus die Seniorengruppen der Caritas Zielona Góra, der Caritas Cottbus und der Malteser Cottbus zusammen.

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 28.09.2022 seniorzy z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury spotkali się z seniorami z „Soziokulturelles Zentrum” (Centrum społeczno-kulturalne) w Cottbus.