• Deutsch
  • Polski

Polsko-Niemieckie Spotkanie Dzieci w Neuhausen/Spree i Cottbus, 05.-06.07.2021

W dniach od 05. do 6. lipca 2021r. odbyło się długo oczekiwane polsko-niemieckie spotkanie dzieci w Neuhausen/Spree i w Cottbus. Spotkanie to miało się odbyć w czerwcu w ramach Święta Miasta i "Cottbus Open", jednakże ze względu na sytuację pandemiczną Święto Miasta zostało odwołane, a spotkanie przeniesione na okres wakacji.
Już w pierwszych godzinach spotkania dzieci nawiązały ze sobą kontakt, a podczas integracyjnego spaceru sporo dowiedziały się o swoich rówieśnikach oraz ich zainteresowaniach. Podczas warsztatów obie grupy miały możliwość skonfrontowania się z tematyką projektu i w mieszanych grupach mogły wspólnie opracować improwizacje taneczne na temat tolerancji. Na zakończenie spotkania dzieci z entuzjazmem zaprezentowały na scenie swoje taneczne interpretacje, co spotkało się z dużym aplauzem widowni.
Dzięki temu, że spotkanie było bardzo intensywne, dzieci powróciły do swoich domów z wieloma wrażeniami i nowymi impulsami.

Galeria

Pozostałe aktualności

Am 21.01.2023 fand im Cottbuser Piccolo Theater eine deutsch-polnische Veranstaltung im Rahmen des „Großen Orchesters der Weihnachtshilfe“ statt (polnisch „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy...

W dniu 21.01.2023 r. w Teatrze Piccolo w Cottbus odbyła się polsko-niemiecka impreza w ramach "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". 

Am 10.Dezember waren zahlreiche Projektpartnerorganisationen aus Zielona Góra im St. Johannes-Haus in Cottbus/Chóśebuz zu Gast, die an den Aktivitäten im Rahmen des INTERREG VA Projektes „Toleranz...

10 grudnia gościły w St. Johannes-Haus w Cottbus/Chóśebuz liczne organizacje partnerskie z Zielonej Góry, które uczestniczyły w działaniach projektu INTERREG VA "Tolerancja nie zna granic".