• Deutsch
  • Polski

Polsko-Niemiecki Festiwal Młodzieżowy, 01.10.2021

W dniu 01.10.2021 w Cottbus odbył się 14. Polsko-Niemiecki Festiwal Młodzieżowy. Łącznie 90 młodych ludzi z miast partnerskich Cottbus/Chóśebuz i Zielonej Góry wzięło udział w tegorocznym festiwalu, który odbył się pod hasłem "Tolerancja nie zna granic". Liczne warsztaty pozwoliły młodym ludziom poznać się nawzajem i dać upust swojej kreatywności. Czy to flamenco, sztuka, teatr, taniec nowoczesny, bębny lub graffiti: dla każdego było coś nowego do odkrycia. Ponieważ z powodu pandemii liczba uczestników była ograniczona, młodzieży zaproponowano również warsztaty flamenco online. Spotkanie młodzieży niemieckiej i polskiej pozwoliło na stworzenie czegoś wspólnego i podjęcie hasła tolerancji. Wszyscy uczestnicy już teraz cieszą się na kolejny festiwal młodzieżowy, który ma odbyć się za rok w Zielonej Górze.
Spotkanie to zostanie zrealizowane we współpracy z Niemiecko-Polskim Stowarzyszeniem Cottbus e.V. oraz Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza" oraz Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury.

Galeria

Pozostałe aktualności

Am 17.10.2022 trafen in Cottbus die Seniorengruppen der Caritas Zielona Góra, der Caritas Cottbus und der Malteser Cottbus zusammen.

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 28.09.2022 seniorzy z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury spotkali się z seniorami z „Soziokulturelles Zentrum” (Centrum społeczno-kulturalne) w Cottbus.