• Deutsch
  • Polski

Polsko-Niemiecki Festiwal Młodzieżowy, 01.10.2021

W dniu 01.10.2021 w Cottbus odbył się 14. Polsko-Niemiecki Festiwal Młodzieżowy. Łącznie 90 młodych ludzi z miast partnerskich Cottbus/Chóśebuz i Zielonej Góry wzięło udział w tegorocznym festiwalu, który odbył się pod hasłem "Tolerancja nie zna granic". Liczne warsztaty pozwoliły młodym ludziom poznać się nawzajem i dać upust swojej kreatywności. Czy to flamenco, sztuka, teatr, taniec nowoczesny, bębny lub graffiti: dla każdego było coś nowego do odkrycia. Ponieważ z powodu pandemii liczba uczestników była ograniczona, młodzieży zaproponowano również warsztaty flamenco online. Spotkanie młodzieży niemieckiej i polskiej pozwoliło na stworzenie czegoś wspólnego i podjęcie hasła tolerancji. Wszyscy uczestnicy już teraz cieszą się na kolejny festiwal młodzieżowy, który ma odbyć się za rok w Zielonej Górze.
Spotkanie to zostanie zrealizowane we współpracy z Niemiecko-Polskim Stowarzyszeniem Cottbus e.V. oraz Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza" oraz Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury.

Galeria

Pozostałe aktualności

Am 21.01.2023 fand im Cottbuser Piccolo Theater eine deutsch-polnische Veranstaltung im Rahmen des „Großen Orchesters der Weihnachtshilfe“ statt (polnisch „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy...

W dniu 21.01.2023 r. w Teatrze Piccolo w Cottbus odbyła się polsko-niemiecka impreza w ramach "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". 

Am 10.Dezember waren zahlreiche Projektpartnerorganisationen aus Zielona Góra im St. Johannes-Haus in Cottbus/Chóśebuz zu Gast, die an den Aktivitäten im Rahmen des INTERREG VA Projektes „Toleranz...

10 grudnia gościły w St. Johannes-Haus w Cottbus/Chóśebuz liczne organizacje partnerskie z Zielonej Góry, które uczestniczyły w działaniach projektu INTERREG VA "Tolerancja nie zna granic".