• Deutsch
  • Polski

Wyjazd studyjny do Cottbus/Chóśebuz, 21.05.2022 r.

W sobotę 21 maja przy pięknej pogodzie przedstawiciele Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane BIEGUSY z Zielonej Góry oraz seniorzy będący wolontariuszami Caritas Zielona Góra spotkali się z grupą samopomocy "Stwardnienie rozsiane" z Cottbus w Centrum Przyrody i Środowiska w Cottbus.
Spotkanie rozpoczęło się poczęstunkiem herbatą z samodzielnie zebranych ziół oraz kawą. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać się, zaprezentować działania swoich organizacji i wymienić się doświadczeniami związanymi z chorobą. Goście chętnie wzięli udział w przygotowanej gimnastyce na świeżym powietrzu pod kierunkiem Pani dr Wiesner, a po obiedzie wspólnie wyruszyli na zwiedzanie miasta. Wszyscy uczestnicy już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.

Galeria

Pozostałe aktualności

W dniu 3 sierpnia 2022 r. Słuchacze Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku gościli w miejscu spotkań dla seniorów "Cafe Malta" organizacji MALTESER w Cottbus/ Chóśebuz.

Am 03.08.2022 waren die Seniorinnen der Universität des Dritten Lebensalters aus Zielona Gora im Seniorentreff „Cafe Malta“ der MALTESER in Cottbus zu Gast.

Am 14.07.2022 trafen sich die Selbsthilfegruppen Frauen nach Krebs aus beiden Partnerstädten in Cottbus/ Chóśebuz.

W dniu 14 lipca 2022 roku w Cottbus/ Chóśebuz spotkały się Grupy samopomocy dla kobiet po raku z obu miast partnerskich.