• Deutsch
  • Polski

Polsko-niemieckie spotkania z okazji Światowego Dnia Dziecka w dniu 20.09.2021 r.

Dla dzieci z miast partnerskich odbyło się 20 września polsko-niemieckie w Cottbus/Chóśebus spotkanie z okazji Światowego Dnia Dziecka pod hasłem "Tolerancja nie zna granic".
W tym roku doroczny festyn z okazji Światowego Dnia Dziecka w Cottbus z powodu pandemii został niestety odwołany. Zamiast festynu w różnych miejscach w Cottbus odbyły się imprezy dla dzieci, które zorganizowane zostały przez organizacje młodzieżowe z Cottbus. Jednym z takich wydarzeń dla dzieci było polsko-niemieckie spotkanie około 30 dzieci ze Szkoły Podstawowej „Nevoigt-Europa Grundschule” z Cottbus i ich partnerów ze Szkoły Podstawowej Nr. 18 w Zielonej Górze.

Ze względu na pandemię dzieci mogły do czerwca spotykać się tylko online, ale kontakty osobiste i wymiana międzykulturowa są trudne do zrealizowania w wirtualnym świecie. Dlatego też obie grupy z niecierpliwością czekały na to spotkanie - co prawda na ściśle określonych zasadach 3G - ale w końcu "na żywo". W programie znalazły się m.in. zabawy językowe i integracyjne, warsztaty na temat tolerancji oraz wspólne zajęcia sportowe na świeżym powietrzu.

Spotkanie to zostało zrealizowane we współpracy z Niemiecko-Polskim Stowarzyszeniem Cottbus.

Galeria

Pozostałe aktualności

Am 17.10.2022 trafen in Cottbus die Seniorengruppen der Caritas Zielona Góra, der Caritas Cottbus und der Malteser Cottbus zusammen.

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 17.10.2022 spotkały się w Cottbus grupy seniorów z organizacji Caritas Zielona Góra, Caritas Cottbus oraz Malteser Cottbus.

W dniu 28.09.2022 seniorzy z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury spotkali się z seniorami z „Soziokulturelles Zentrum” (Centrum społeczno-kulturalne) w Cottbus.