• Deutsch
  • Polski

Transgraniczny Dzień Dziecka – Bal Przedszkolaków w Zielonej Górze, 13.06.2018

W dniu 13.06.2018 najmłodsi sąsiedzi z pogranicza polsko-niemieckiego wyjechali na wycieczkę do Zielonej Góry. Dzieci z przedszkola ewangelickiego św. Marcina w Cottbus odwiedzili swoich przyjaciół w Zielonej Górze. Dzieci przygotowały wspólnie Święto Indiańskie, wspólnie majsterkowali i tańczyli ucząc się we wzajemnym kontakcie pierwszy słów z języka sąsiada. Wspierali ich przy tym prawdziwi pełnokrwiści Indianie, którzy opowiedzieli dzieciom wiele ciekawych rzeczy o życiu i kulturze tych ludów. Był to niezapomniany dzień dla młodych sąsiadów, który z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Partnerzy projektu: Miejskie Przedszkole Nr 6, Ev. Kindergarten St. Martin in Cottbus/Ewangelickie Przedszkole św. Marcina w Cottbus.

Spotkanie odbyło się dzięki dofinansowaniu Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr i miasta Zielona Góra.

Galeria

Pozostałe aktualności

W dniach od 20. do 24.07.2020 odbyło się Niemiecko-Polskie spotkanie młodzieży pod tytyłem „Kreatywny Czas” w Neuhausen/ Spree.

Vom 20. bis 24.07.2020 fand die deutsch-polnische Jugendbegegnung „Kreative Zeit“ in Neuhausen/ Spree statt.

Im Zeitraum vom 06. bis 10.07.2020 fand die deutsch-polnische Kinderbegegnung „Kreative Zeit“ in Neuhausen/ Spree statt.

W dniach od 6. do 10.07.2020 odbyło się Niemiecko-Polskie spotkanie dzieci pod tytułem „Kreatywny Czas” w Neuhausen/Spree.