• Deutsch
  • Polski

Polsko-niemiecki projekt muzyczny w Cottbus, 28.06.- 03.07.2018

Już po raz drugi Stowarzyszenie Polsko-Niemieckie w Cottbus wraz z chórem Steenbeck-Popchor z Gimnazjum im. Maxa Steenbecka zorganizowało w dniach 28.06.- 03.07.2018 r. polsko-niemiecki projekt muzyczny w Cottbus. Razem z piosenkarzami studia piosenki „Rezonans“ z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza“ z Zielonej Góry w ciągu tygodnia przygotowali kilka utworów, które zostały zaprezentowane przez polsko-niemiecki chór na koncercie 2 czerwca 2018 r. w Gimnazjum im. Maxa Steenbecka w Cottbus.

Polskie i niemieckie dzieci i młodzież w wieku 11 do 17 lat udowodniły, że są wytrwałe, ponieważ plan tego tygodnia był bardzo napięty. Codziennie odbywały się kilkugodzinne próby chóru, a popołudniami i wieczorami organizowane były wspólne wycieczki w Cottbus, na przykład do aquaparku „Lagune” lub na kręgle. Zorganizowano także wycieczki po okolicy – do leśnego parku linowego w Lübben czy do Hornow, żeby goście lepiej poznali kraj i ludzi. Duża atrakcją spotkania był wyjazd do Berlina. W przerobionym na studio dźwiękowe kościele polsko-niemiecki chór nagrał wspólną płytę CD. Tak jak przy pierwszym spotkaniu w 2016 roku polscy goście zostali przyjęci w domach niemieckich gospodarzy, tak że polscy i niemieccy uczestnicy, poza wspólnymi przedsięwzięciami w czasie wolnym i codziennymi próbami, mieli dużo czasu na wzajemne poznanie się i wczucie się w inną kulturę i inne życie.

Spotkanie odbyło się dzięki dofinansowaniu Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr i Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Galeria

Pozostałe aktualności

W dniach od 20. do 24.07.2020 odbyło się Niemiecko-Polskie spotkanie młodzieży pod tytyłem „Kreatywny Czas” w Neuhausen/ Spree.

Vom 20. bis 24.07.2020 fand die deutsch-polnische Jugendbegegnung „Kreative Zeit“ in Neuhausen/ Spree statt.

Im Zeitraum vom 06. bis 10.07.2020 fand die deutsch-polnische Kinderbegegnung „Kreative Zeit“ in Neuhausen/ Spree statt.

W dniach od 6. do 10.07.2020 odbyło się Niemiecko-Polskie spotkanie dzieci pod tytułem „Kreatywny Czas” w Neuhausen/Spree.